Malin + Goetz 66 Produkt

66 Produkt
Malin+Goetz Eau de Parfum – Strawberry

Malin+Goetz

Eau de Parfum – Strawberry

770 kr

1 Variant

Malin+Goetz Duftlys – Sage

Malin+Goetz

Duftlys – Sage

511 kr

1 Variant

Malin+Goetz Duftlys – Otto

Malin+Goetz

Duftlys – Otto

511 kr

1 Variant

Malin+Goetz Duftlys – Leather

Malin+Goetz

Duftlys – Leather

511 kr

1 Variant

Malin+Goetz Duftlys – Bergamot

Malin+Goetz

Duftlys – Bergamot

511 kr

1 Variant

Malin+Goetz That's The Spirit.
Udsolgt

Malin+Goetz

That's The Spirit.

935 kr

1 Variant

Malin+Goetz Parfumeolie – Læder
Udsolgt

Malin+Goetz

Parfumeolie – Læder

315 kr

1 Variant

Malin+Goetz Parfume-opdagelsessæt Jul
Udsolgt

Malin+Goetz

Parfume-opdagelsessæt Jul

236 kr

1 Variant

Malin+Goetz Vitamin B5 Hydrating Bar - Rum
Udsolgt

Malin+Goetz

Vitamin B5 Hydrating Bar - Rum

158 kr

1 Variant

Malin+Goetz All Purpose Moisture Balm
Udsolgt

Malin+Goetz

All Purpose Moisture Balm

346 kr

2 varianten

Malin+Goetz Meadowfoam Oil Balm
Udsolgt

Malin+Goetz

Meadowfoam Oil Balm

362 kr

2 varianten

Malin+Goetz Mineralsk solcreme SPF 30
Udsolgt

Malin+Goetz

Mineralsk solcreme SPF 30

307 kr

1 Variant

Malin+Goetz Grapefrugt Ansigtsrens
Udsolgt

Malin+Goetz

Grapefrugt Ansigtsrens

315 kr

1 Variant

Malin+Goetz Resurfacing Glycolic Pads
Udsolgt

Malin+Goetz

Resurfacing Glycolic Pads

383 kr

1 Variant

Barbér dine nosser uden irritation, rifter eller røde knopper

Malin+Goetz Rejseessentials (Godkendt til Håndbagage)
Udsolgt

Malin+Goetz

Rejseessentials (Godkendt til Håndbagage)

273 kr

1 Variant

Malin+Goetz Vitamin B5 Hydrating Bar - Strawberry
Udsolgt

Malin+Goetz

Vitamin B5 Hydrating Bar - Strawberry

156 kr

1 Variant

Malin+Goetz Mandelic Exfoliating Bar - Eucalyptus
Udsolgt

Malin+Goetz

Mandelic Exfoliating Bar - Eucalyptus

156 kr

1 Variant

Malin+Goetz Revitaliserende Øjengel
Udsolgt

Malin+Goetz

Revitaliserende Øjengel

362 kr

1 Variant

Malin + Goetz

Et fantastisk brand, der har fundet balancen mellem velkendte naturlige ingredienser og avanceret teknologi inden for luksus hud- og kropspleje samt dufte. Malin+Goetz er brandet til den moderne mand, der ved, hvad han fortjener.

Filosofien bag Malin+Goetz

De målrettede produkter fra Malin+Goetz giver effektive resultater på specifikke problemer. Alle produkter fra dette fine brand er designet med den følsomme hud i tankerne. Derfor er alle produkter fra Malin+Goetz velegnede til alle hudtyper. Ved du, hvilken hudtype du har? Tag lige en test!

Alle produkter fra Malin+Goetz er desuden fremstillet regionalt (i deres hjemby New York) for at begrænse det økologiske fodaftryk. Brandet er fuldstændig cruelty free, og de stræber altid efter endnu mere bæredygtige formler og emballager.

Produkterne fra Malin+Goetz

Malin+Goetz har lanceret forskellige typer produkter. Alle med gennemtænkte formler og ingredienser. Produkterne kan opdeles i ansigtspleje, kropspleje, hårpleje og dufte.

Ansigtspleje fra Malin+Goetz

Alle rensemidler fra Malin+Goetz, som f.eks. Malin+Goetz Grapefruit Face Cleanser, er formuleret med aminosyrer, der fugter og renser huden uden at udtørre den. De avancerede fugtighedscremer, som f.eks. Malin+Goetz Vitamin E Face Moisturizer, bruger botanisk afledte fedtsyrer til at give huden intens fugt uden at efterlade rester.

Derudover tilbyder brandet en luksus anti-akne svovlpasta, en oliebalsam, læbepomade, øjencreme, øjengel, detox ansigtsmaske, moisturizer og serum. Brandet har også disse produkter i forskellige dufte og størrelser. Nok til at gå på opdagelse i deres omfattende sortiment!

Kropspleje fra Malin+Goetz

Leder du efter en god deodorant stick? Så kan du vælge mellem de forskellige deodoranter fra Malin+Goetz. Malin+Goetz Bergamot Deodorant Stick indeholder for eksempel en forfriskende duft af eukalyptus og neutraliserer alle de lugte, du ikke ønsker.

Malin+Goetz har også en showergel, håndsæbe, soap bar, håndcreme og en kropsmoisturizer. Også disse produkter fås i forskellige dufte og størrelser.

Hårpleje fra Malin+Goetz

Selvfølgelig har hovederne bag brandet ikke glemt, at en god frisure passer til deres filosofi! Derfor har brandet lanceret en serie hårprodukter. Malin+Goetz Cilantro Hair Conditioner sørger for eksempel for, at dit hår bliver plejet og blødgjort, og den er velegnet til alle hud- og hårtyper. Der findes også en shampoo, der passer til denne conditioner. Der er også shampoo- og conditioner-kombinationer i dufte af pebermynte og salvie.

Ud over hårpleje som en hårmaske, har Malin+Goetz også hårstylingprodukter. Tænk på en dejlig pomade, balsam eller styling cream.

Dufte fra Malin+Goetz

I denne kategori viser Malin+Goetz, at de skiller sig ud fra andre brands. De ved, hvad de laver, og det kan man tydeligt mærke i deres skønne Eau de Parfum-dufte. Brandet har efterhånden lanceret adskillige luksuriøse dufte, som er elsket af kendere over hele verden.

Dark rum

En duft, der bringer dig tilbage til varme aftener omkring bålet med en flaske rom og en flok gode venner. Denne duft byder på en sødlig-frisk duft med et varmt og let sensuelt strejf. Basen i denne duft består af cremede træmatter.

Bergamot

Fuldt ud inspireret af duften fra citrusplantager, der fylder næsen, når du kører roadtrip gennem Italien i din cabriolet. Basen i denne Eau de Parfum består af varme træmatter, mens topnoterne er friske/bitre med et krydret og livligt strejf.

Cannabis

En fræk og udfordrende duft med et chikt strejf. Den indkapsler en unik, nostalgisk oplevelse og balancerer rige krydrede dufte med bløde og blomstrede toner.

Leather

En umiddelbart genkendelig duft, der udstråler læderens klassiske elegance og tiltrækningskraft. Duften åbner med sensuelle varme træmatter og forstærkes med friske og krydrede topnoter kombineret med en maskulin blomsterblanding.

Stem

En maskulin blomsterduft bestående af forfriskende topnoter af mandarin, hyacint og vild fresia. Duften indeholder også varme træmatter og hvid ceder, vetiver, ambra og moskus.

Vetiver

En jordnær duft med friske nuancer og et tungt, røget strejf af vetiver. En unik duft skabt af kombinationen af syrlig appelsin, hvid iris, selleri, ambra og træ. Den skal du opleve i dit liv!

Til hver duft findes der også et lækkert duftlys og parfumeolie. Så kan du være sikker på, at dit hjem dufter lige så indbydende som din hud!

Malin+Goetz-produkter leveret på 2-3 hverdage

Er du blevet nysgerrig og vil du hurtigst muligt nyde produkterne fra Malin+Goetz? Bestil dine Malin+Goetz-produkter hos The Alpha Men. Med levering på 2-3 hverdage via PostNord har du dine produkter i hænderne, før du ved af det!